نمایندگی اچ پی | پرچالش ترین پرسش کاربران محصولات HP در ایران. سوالی که شاید تا به حال هیچ یک از مدعیان این برند در ایران جواب درستی به آن نداده اند. سال ها پیش قبل از جدی شدن تحریم ها بودند شرکت هایی که ادعای نمایندگی انحصاری اچ پی در ایران را داشتند و البته این اتفاق در دهه شتاد خیلی هم دور از ذهن نبود. چرا که شرکت اچ پی در دبی با ایران همکاری نزدیک داشت و حتی پروسه جابجایی دستگاههای شامل گارانتی با دستگاه های نو در تهران توسط نماینده این شرکت انجام میشد. بسیاری از کاربران به یاد دارند که یک دهه طلایی برای HP در ایران رقم خورد و مصرف کنندگان محصولات اچ پی با خیالی آسوده از تضمین طلاییی برند hp بهره میبردند. تعویض دستگاههای معیوب با دستگاههای نو | این یکی از ارزنده ترین خدمات اچ پی در ایران به شمار میرفت . که البته با سوئ استفاده های بسیاری هم روبرو بود.

 

 

نمایندگی اچ پی

اما به هر جهت پس از گذشت چندین سال و کمرنگ تر شدن روابط ایران با اچ پی و البته تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران همان کورسوی کوچک هم کم کم ناپدید شد. و دیگر خبری از خدمات رسمی اچ پی در ایران نبود. اما با توجه به طیف گسترده مصرف در ایران نسبت به سایر کشورهای همسایه و بازار پرطرفدار ایران برای اچ پی همچنان همکاری هایی بصورت غیر رسمی فی مابین شرکت های واسطه انجام میشد. در این میان هم نیاز به چاپگرها و لپ تاپ های نسل جدید در بین ایرانیان بیش از پیش مشاهده میشد. و حضور پررنگ این برند در سبد کالای مشتریان ایرانی برای هیچکس پوشیده نبود.

با توجه به این حجم از تقاضا و نیازهای روزافزون ،، شرکت های زیادی اقدام به واردات محصولات اچ پی از طریق شرکت های واسطه غیر ایرانی کردند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. اما همچنان مشکل خدمات و پشتیبانی با عدم حضور یک نماینده رسمی روز به روز بیشتر از قبل نمایان میشد. در این میان عرضه کنندگان این برند هم فقط به واردات و فروش فکر میکردند و بهانه تحریم ها برای عدم پاسخگویی به نیاز مشتریان باعث سردرگمی کاربران شده بود.

 

 

 

 

 

 

شرکت اچ پی آبا

بعداز این آشفتگی و تشدید روز افزون تحریم ها شرکت اچ پی آبا برای اولین بار در سال 2015 موفق به اخذ سرتیفیکیت فروش و خدمات و پشتیبانی محصولات اچ پی در ایران از طریق یکی از شرکت های زیرمجموعه HP در هنگ کنگ شد. این خدمات شامل عرضه مستقیم و تعمیرات، تامین قطعات و گارانتی پشتیبانی اچ پی بود که در ایران ارائه میشد. تجهیز تیم کارشناسی و کارگاه فنی با آخرین تجهیزات بروز دنیا جهت تعمیر پرینتر ، لپ تاپ و خدمات رسانی در حوزه مواد مصرفی چاپگرهای لیزری و جوهرافشان از دیگر اقدامات شرکت بود. همچنین امکان ثبت سفارش برای تهیه قطعات ناموجود پرینترهای وارد شده و بدون پشتیبانی و تامین بساری از لوازم مربوطه توسط اچ پی آبا صورت گرفت.

HPaba | همچنین موفق به اخذ مجوز تعمیرگاه مجاز اچ پی از سوی اتحادیه فن آوران استان تهران و تعمیرگاه مجاز تجهیرات مخابرایت از اتحادیه دستگاه های مخابراتی استان تهران شد. این امر سبب شد تا این شرکت با عنوان تعمیرگاه مجاز در سامانه ثبت مشاغل 118 ثبت شده و کم کم دسترسی برای کاربران در تمام ایران برای مراجعه به تعمیرگاه مجاز اچ پی در ایران باز شد. راه اندازی وبسایت رسمی hpaba.com | در سال 89 . hp-office.ir | در سال 98 | فاصله ای 9 ساله را طی کرد اما پر بود از تجربیات قریب به 10 سال تلاش و استمرار در این حوزه | ماشین های اداری و رایانه HP . برندی که شاید هرازگاهی به دلیل سیاست های موجود درگیر دست انداز شود اما هیچوقت نزد ایرانیان کمرنگ نخواهد شد.

 

 

 

 

 

محصولا این برند محبوب

پلتفرم بکار رفته در محصولا این برند محبوب در تمام دنیا به گونه ای طراحی شده که حتی به نام ترین برندهای موجود در دنیا اقدام به کپی برداری و تولید محصولات مشابه در زمینه ماشینهای اداری میکنند. طیف متنوع و گسترده محصولات این شرکت بالاخص در زمینه چاپگرها و رایانه های قابل حمل به گونه ایست که هرنوع نیاز را با توان مالی متفاوت تامین میکند. ایجاد کاربری های مختلف و متفاوت برای هر نوع سلیقه و کار بصورت خانگی و اداری سازمانی یا شرکتی. همچنین توسعه کاربری بر اساس دسته بندی های خاص برای کاربران خاص. دیزاین به روز محصولات و اجرای طرح های مختلف در راستای رشد تکنولوژی از اقدامات به روز اچ پی در دنیاست.

 

 

 

نمایندگی اچ پی

 

 

 

ایجاد اتوماسیون سراسری Hp

اما شرکت hpaba هم سعی کرده تا با رشد تقاضا در ایران از یک سو و توسعه تکنولوژی از سوی دیگر از پروسه موجود جا نماند. ایجاد اتوماسیون سراسری Hp برای لاگین کردن کاربران در تمام ایران. امکان رصد دستگاههای ارسال شده توسط مشتریان در تمام نقاط از پذیرش تا خروج توسط کد اتوماسیون. امکان اطلاع از پروسه تعمیر و بازیابی سوابق همگی از امکانات مختلف اتوماسیون راه اندازی شده توسط شرکت Hpaba. در ایران است. از این رو دامنه Hpaba.ir. نیز برروی یک میزبانی جدید و با بهره گیری از فایروال های قدرتنود جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران قابل بهره برداری و استفاده تحت وب بصورت نامحدود است.

 

 

ایجاد اتوماسیون سراسری Hp

 

 

 

hp feedback service | نمایندگی اچ پی

hp feedback service. | بررسی گزارش های ارسالی از بخش پذیرش دستگاه های تعمیری بصورت روزانه یکی از پرالهام ترین قسمت های کار شرکت برای آپدیت کردن اطلاعات و ارتقا روز افزون خدمات در طی این سالها بوده. بهترین فیدبک همیشه از جانب کاربران است. این جمله ایست که همواره در طی این سال ها هرروز معنی پررنگ تری برای تصمیمات ریز و کلان در شرکت داشته است. در بخش تعمیرات چاپگرها و لپ تاپ ها ما هرروز با رفتار جدید کاربران و کسب تجربیات تازه مواجه هستیم. سعی میکنیم تا با حل چالش های جدید در عین حال یاد بگیریم تا چطور با مشتریان همراه شویم و از آنها یاد بگیریم تا خود را ارتقاء دهیم. امسال خدا را شاکریم تا پانزدهمین سالگرد تاسیس شرکت را با موفقیت و حمایت های شما کاربران عزیز جشن میگیریم.